Prawa i obowiązki Uczestników:

1. Uczestnik szkolenia zobowiązuje się do uiszczenia 100% należnej opłaty za całość szkolenia (cały kurs) najpóźniej na pierwszych zajęciach.

2. Uiszczenie opłaty za szkolenie i dopełnienie formalności określonych w regulaminie daje Uczestnikowi prawo do udziału w szkoleniu oraz otrzymanie niezbędnej wiedzy teoretycznej i praktycznej (zgodnej z zakresem szkolenia).

3. Uczestnicy zobowiązani są do trenowania ze swoimi psami pomiędzy zajęciami zgodnie z zaleceniami trenera. W przypadku braku pracy własnej i niestosowania się do zaleceń instruktor nie ponosi odpowiedzialności za efektywność szkolenia.

4. Od Uczestników oczekuje się aktywnego uczestnictwa we wszystkich zaplanowanych zajęciach.

5. W przypadku nieobecności na zajęciach Uczestnikowi nie przysługuje zwrot opłaty uiszczonej na poczet kursu. Gdy uczestnik zgłosi nieobecność minimum 24 godziny przed planowanym terminem szkolenia istnieje możliwość wzięcia udziału w szkoleniu z inną grupą w najbliższym możliwym terminie.

6. W przypadku rezygnacji ze szkolenia w trakcie jego trwania, wpłacona kwota nie podlega zwrotowi.

7. Uczestnik zobowiązany jest przestrzegać poleceń prowadzącego zajęcia.

8. Zabrania się puszczania psów luzem.
9. Zabrania się podchodzenia do psów innych Uczestników bez wyraźnego polecenia trenera.

10. Uczestnicy zajmują się wyłącznie swoimi psami. Poza sytuacjami wskazanymi przez instruktora, wszystkie pozostałe psy powinny być ignorowane przez Uczestnika.

11. Zakazane jest spotykanie ze sobą psów bez pozwolenia i nadzoru trenera, opiekun odpowiedzialny jest za zachowanie bezpiecznego dystansu między psami.

12. Trener nie odpowiada za spotkania, które opiekun psa przeprowadza przed lub po zajęciach.

13. Niedopuszczalne jest zachowanie agresywne wobec psa takie jak: krzyczenie, bicie czy szarpanie psa. Takie działanie skutkuje wykluczeniem z zajęć, bez zwrotu kosztów.

14. W przypadku problemów behawioralnych Uczestnik zobowiązany jest poinformować trenera o tym fakcie przed zapisaniem się na zajęcia. W takim przypadku należy rozważyć zajęcia indywidualne.

15. Uczestnik oświadcza, że wyraża zgodę na robienie zdjęć oraz filmowanie podczas zajęć (tylko psów), oraz wyraża zgodę na publikowanie zdjęć i filmów na stronie Organizatora oraz w mediach społecznościowych w celu promocji działalności Organizatora.

16. Właściciel (opiekun) psa zobowiązany jest posprzątać po swoim psie wszelkie nieczystości.

17. Psy powinny być zapięte na smyczy zarówno w trakcie zajęć jak i przerw, chyba że trener prowadzący ustali inaczej.

18. Uczestnik szkolenia odpowiada za zaproszone przez siebie osoby towarzyszące, a także za wszelkie wyrządzone przez nie szkody.

19. W szkoleniu mogą uczestniczyć jedynie osoby pełnoletnie, będące w stanie fizycznie opanować psa. Udział niepełnoletniego opiekuna jest możliwy tylko za pozwoleniem prowadzącego i na wyłączną odpowiedzialność opiekuna nieletniego przewodnika (opiekun musi być obecny w czasie zajęć).

20. Zalecamy, żeby z psem na zajęcia przychodziła ta sama osoba, która będzie odpowiedzialna za cały proces nauki, jednak w zajęciach może uczestniczyć więcej osób.
21. Obowiązuje zakaz fotografowania i nagrywania zajęć i/lub psów przez osoby postronne bez zgody prowadzącego i właścicieli psów.

22. W zajęciach mogą uczestniczyć jedynie psy zadbane, zdrowe, z aktualnymi szczepieniami.

23. Uczestnik zajęć (opiekun) jest odpowiedzialny za ewentualne szkody wyrządzone przez psa (odpowiedzialność cywilna z tytułu posiadania zwierzęcia – Art. 431 §1 Kodeksu Cywilnego „Kto zwierzę chowa albo się nim posługuje, zobowiązany jest do naprawienia wyrządzonej przez nie szkody, niezależnie od tego, czy było pod jego nadzorem, czy też zabłąkało się lub uciekło (..)”) i jest zobowiązany do pokrycia związanych z nimi kosztów.

24. Uczestnik jest świadomy tego, że udział w kursie podstawowego posłuszeństwa nie jest gwarantem rozwiązania wszystkich problemów z zachowaniem psa oraz tego, że nie wyeliminuje on problemów behawioralnych, takich jak lękliwość, agresja wobec ludzi/zwierząt, problemy separacyjne, problemy
z zachowaniem czystości itp.

25. Zajęcia odbywają się niezależnie od warunków atmosferycznych; wszelkie opady deszczu, śnieg, mróz nie stanowią przyczyny odwołania zajęć. W przypadku wyjątkowo złych warunków atmosferycznych lub zdarzeń losowych Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu zajęć po uprzednim poinformowaniu o tym Uczestników kursu.

26. Na Psie Przedszkole przyjmujemy szczenięta po wykonaniu u nich dwóch szczepień przeciwko chorobom zakaźnym (szczeniaki nie muszą mieć szczepienia przeciwko wściekliźnie),

Jak przygotować się na pierwsze zajęcia:

1. Opiekun psa powinien być zaopatrzony w:

– saszetkę na smakołyki,

– kliker,

– smakołyki wielkości ziarnka grochu (miękkie, łatwe do przełknięcia, tak aby pies się nie zakrztusił)

– szarpak lub piłka na sznurku

– kocyk

– miseczka

2. Pies powinien być na zwykłej obroży oraz zaopatrzony w zwykłą smycz (nierozwijaną) długość około 2,5-3 m.

3. Na zajęcia z psem należy przychodzić punktualnie, po wcześniejszym spacerze.

Zasady dotyczące zdrowia psa:

Suki będące w trakcie cieczki nie mogą ćwiczyć z pozostałymi psami. Informacja o tym, że suka ma cieczkę powinna być zgłoszona przynajmniej 24 godziny przed zajęciami w celu ustalenia formy uczestnictwa w zajęciach lub ich odrobienia.

Psy będące bezpośrednio po zabiegach chirurgicznych nie mają możliwości brania udziału w zajęciach.